Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPORTOVNÍ AKTIVITY

 Asi jako všude na švětě, i tady je velká psí komunita. Některé sporty jsou zde teprve v plínkách (flyball, dog dancing...), o jiné nezavadíte (dog disc, dogtreking), pro další nejsou vhodné podmínky (mushing, skijöring - dva roky se neudržel ani poprašek sněhu), nemluvě o tom, že potřebujete speciální překladový slovník, abyste např. marně nehledali dog dancing, ale oberythmé (obeisance neboli poslušnsot + rythmé rytmicky uspořádaná). Zato jsou Francouzi vášniví lovci (zejména mužská část), canicrossaři a agiliťáci (spíše dámská záležitost).

Obrazek

Milujeme agility, máme opravdu skvělého trenéra a vůbec celý tým z Val de Metz.  Lásce stačí vidět parkur a už se dostává do eurofie (štěká a poskakuje, takže se pak ani nesoustředí, co dělá....). I 10měsíční Dixinka už zvládá slalom a obě mi dělají velkou radost. Cítím, že to někam dotáhneme :o)

Protože dog disc je ve Francii jen velmi málo rozšířený, házíme si jen pro radost. Učíme se jen podle internetu a z Psích sportů. Chystáme se do Čech na soustředění, abychom pochytili nové triky. Tento sport je nám souzený, vždyť ho i Lásečká má ve jméně (Frisbee Magic Street).

Aby se holky pořádně vyřádily a já sportovní zátěž ve zdraví přežila, začali jsme chodit na brusle. A když se připojí postroj, máme tady nový (?!) sport - dog roller. Zatímco při ostatních sportech má psovod psy připevněné k opasku nebo sedáku, při dog roller držíte vodítko pouze v ruce. Můžete se tak sice nechat táhnout, ale pokud se vám splaší spřežení, vyhnete se úrazu. Ono totiž stačí, aby napravo vzlétla kachna a z "tažného psa" máte ve vteřině zpátky psa loveckého.....

Ve volných chvílích chodíme "jen" běhat, na kolo, plavat... každá aktivita je vítána s radostným štěkotem.

A na konec, ale v neposlední řadě, v červnu budeme  testováni na vrozené lovecké schopnosti (tzv. TAN). Test je organizován místním Spaniel Clubem a rozhodne se o naší lovecké budoucnosti. Držte nám palce.

  

  Jsme členy:

 Klubu španělů

 La societé canine de l´Est

 Cvičiště Val de Metz

Obrazek   Obrazek  

Obrazek