Jdi na obsah Jdi na menu
 


DIXIE Z PISKOVE DOLINY

 

Plemeno: angl. špringr španělObrazek

Sex: fena

Kategoire: chovná

 

Barva: hnědo-bílá s pálením

Kohoutková výška: 51 cm

Hmotnost: 19 kg

Narozen: 1. 5. 2007 v ČR

Chovatel: Ladislav Dudla

 

Číslo LOF: ČPL/ASS/5414

Chip: 97200000060595

 

Výsledky

Ocenění:  vyborna 1, BOB junior

Práce:  CSAU, test vrozenych vloh

Agility:   1. místo v kategorii C A1

 

Zdraví 

Kyčle a lokty: DKK C, DLK A

Oči: prostá očních chorob dědičného charakteru  (klinické testy 2009)

Srdce: prostá srdečníh chorob (testováno 2008)

PRA-cord1: prostá dle DNA testu

Fucosidosa: prostá dle DNA testu

 

 

 

Story 

Když se blížily Lásčiny první narozeniny, přestala jsem si pohrávat s myšlenkou pořídit jí psího kamaráda a konečně jsem přešla k činu. Osud chtěl, aby volba padla na Dixinku. Zamilovala jsem do její fotky na první pohled, když jsem "nezávazně" brouzdala po internetu a přesto, že mi zdravý rozum říkal "brzdi, jeden pes stačí", už jsem byla na cestě pro psí slečnu. Jen co byla štěňátka vypuštěna z ohrádky, Dixinka se mi přilepila k nohavici a už se nevzdálila. Potěšilo mne, že náklonnost byla oboustranná. Tak jsem se obávala, ze by mi někdo mohl můj bláznivý nápad rozmluvit, že jsem téměř nikomu o plánované koupi pejska neřekla. Takže, když jsme přijeli domů, babička zkonstatovala: "že jsme tu Lásku opravdu hodně ostříhali". A vubec jí nezarazilo, ze jsme jí dali i hnědý přeliv :o) Maminka zvolala jenom "Jé oni jsou dva." A přítel mi neřekl ani slovo. Ale pak prostě nemohl odolat Dixinčině kouzlu. Dixinka je miss sympatie a kam vloží packu, tam má obdivovatele. Oddaná, šarmantní, a heboučká společnice, skvěle zapadla do naší smečky.

 

Povaha 

Dixie je velký mazel! Miluje lidskou i psí společnost a ráda si hraje. Úplně nejraději aportuje. Ale udělala by vše na světě, jen aby nám udělala radost, ať už po ní požadujeme aport křepelky, agility parkur nebo cvik poslušnosti.

Nikdy bych nevěřila, že pejsek může být tak přemýšlivý. Dixinka je už od štěňátka rozvážná a než jedná, situaci bleskově zhodnotí. Pokud je ve výhodě, vyrazí jako střela, ale pokud ne.... nebude se ani unavovat vyběhnout. Je inteligentní a dobře se soustředí, takže se snadno učí novým věcem.

Je citlivá, doma klidná a tichá, přestože  štěkat umí velmi hlasitě (stačí aby byla na stopě). A jako správný špringr je pořádně mlsná – v rychlosti vyprázdnění misky by mohla lámat rekordy.

 

Pedigree 

 

Obrazek 

 

 

Vysvětlivky 

CSAU - Certificat de sociabilisation et l´aptitude à l´utilisation

TAN - Test d´aptitudes naturelles - zkouška vloh

 

Obrazek