Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY 2008

  

  24. prosince

Veselé Vánoce

Přejeme Vám krásné vánoční svátky ať je nový rok plný příjemných chvil po boku s Vašimi čtyřnohými miláčky.  

Obrazek

 

 

  14. listopadu

Vysetreni oci

Frisbee Magic Street alis Laska byla schledána prostá dědičných očních chorob. A tim jsme ukoncily zdravotni vystereni. Laska je zdrava a plna zivota a bude z ni skvela mamina!!!

Obrazek

 

 

 3. listopadu  

MV v Metz

Poprve jsem se odvazila na vystavu s obema holkama a odvazny cin se nam vyplatil. Dixinka ziskala BOB junior a Laska CACS, CACIB a BOB!!!

Dixinka se v ringu citila jako doma, prestoze to byla jeji uplne prvni vystava a mimo krasneho posudku od pana rozhodciho dostala jeste neoficialni titul "nejkrasnejsi oci" :o) 

Vysledek Lasecky snad nepotrebuje komentar.

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 15. října

DKK a DLK

 Holky mi "darovaly" k svátku super dáreček. Dostali jsme oficiální vyhodnocení snímku dysplazie loketních a kyčelních kloubů. Láska má vůbec nelepší možný výsledek: DKK A/A a DLK EDO. Dixinka DKK C/C a DLK EDO.

 

 

 14. září  

Dixie a TAN

Dixinka mi udělala velikou radost, když na testu vrozených schopností (TAN), orzanizovaným Klubem španělů, sekce Champagne-Ardenne, získala krásné 4. místo. Děkuji jí, za trpělivost a porozumění, které se mnou celé tréninkové léto měla.   

 

 

 

 

Obrazek

  

 

 

 13. září   

Druhé narozeniny

Už jsou to dva roky, co Láska (Frisbee) přišla na svět. Narozeniny jsme řádně oslavili a dvě svíčky jsme zapíchli do její oblíbené pochotuky - chleba. Potvůrka ho slupla celý bochník, ani se s námi jako správný oslavenec nerozdělila. Ale protože je to pořád moje "malinká holčička", dostala i hračky :o) a o ty se dělí.

Obrazek

 

  

 

   

 

20. srpna

Štěňata ESS s PP

Náš dobrý kamadár, myslivec tělem i duší, má k prodeji 4 hnědobílé pejsky, narozené 20. června. Matka Blora du Haut Bouly (tat. 2EYA543), otec šampion práce Seven (tat. RASD277).

Kontakt: Serge LENTES
Tel.: +33.387.01.96.50
Lokalita: 57 Fremery, Francie

 

Obrazek 

  

  13. srpna 

NV v Mladé Boleslavi (CZ)

 Konkurence byla tvrdá :o) Najděte vítěze: Frisbee Magic Street (velmi dobrá) versus Freedom Magic Street (výborná 1, CAC). 

Obrazek

 

 3. srpna 

Den Klubu španělů v Rambervillers

 Na farmě uprostřed lesů si dali dostaveníčko španělé všech ras a vzali s sebou i své páníčky. O zábavu bylo postaráno: konfirmace, TAN a zkoušky začátečníků. Nad dobrým obědem se ale mluvilo již nejen o psech.

 Naše krásná Dixie absolvovala konfirmaci na jedničku a našla si dokonce i čtyřnohého nápadníka.

 Děkujeme panu THOMASOVI a jeho týmu za krásný den, nashledanou zase za rok na farmě Bellevue.

Obrazek 

Fotogalerie

 

  8. července 

Máme oficiální jméno CHS 

 

 Obrazek

 Identifikační číslo chovatele nám bylo přiděleno SCC již 26. května, ale teprve 8. července jsme získali oficiální název chovné stanice, tzv. affixe, který je schvalován belgickou FCI. Představuji Vám chovnou stanici "of Artemis´s Instincts". 

    

 22. června 

 Rendez-vous v Bruselu

Přestože v Belgii se většinou setkávám s ESS loveckého typu, na mezinárodní výstavě v Bruselu bylo zapsáno 12 exteriérově kvalitních jedinců, většinou ze zahraničí. Také výsledky jsou důkazem vysoké úrovně Bruxelles Dog Show a přísného posuzování švýcarského rozhodčího:

Laska vyhrála první místo v mezitřídě s oceněním "velmi dobrá". Titul CAC a CACIB nebyly ve třídách fen vůbec udělěny.

Chad měl úspěch, odnesl si známku "výborný 1", titul CAC, CACIB, vítěz Belgie a kvalifikoval se na Cruft´s.

Děkuji CHS v.d. Jorishoeve, konkrétně Annemie, Paulovi a jejich doprovodu za příjemně strávený den.

 

 

Obrazek

 Když soutěž krásy skončila, psi se pustili do hraní, které Láska korunovala skokem do fontány. A já měla další možnost se přesvědčit, že o kvalitách Chada. 

Obrazek 

 

  21. června 

Setkání přátel retrieverů 

Přidaly jsme se k přátelskému setkání . Přestože den byl zasvěcen především retrieverům, CH des fields d´est chová také angl. kokry a brzy jim do smečky přibude i špringr!!! Udělalo mi radost, že jsme našli další spřízněnou duši.

Počasí nám přálo a tak si naši pejsci užili nejen tréninku poslušnosti a základů lovu, ale také osvěžujícího koupání. Láska a Dixinka si den užily naplno a vůbec jim nevadilo, že byly mezi smečkou retriverů tak trochu "jiné".

 

Obrazek

 

  13., 14. a 15. června 

Školení chovatelů pořádané Komisí chovu SCC

 Societé canine de Lorraine organizovala stáž, která pomáhá s přípravou na zkoušku nezbytnou k získání Certifikátu chovatele psů. Amatérští chovatelé se tak vrátili do lavic, aby se z nich stali profesionálové. Byl to jeden dlouhý studijní víkend plný informací a zajímavých setkání s chovateli rozličných ras.

Výsledek: úkol splněn, jsem držitelem Certifikátu chovatele psů.

 

 Obrazek 

 

 

 

 

Obrazek

 

2. června

Springer s PP k adopci

Hledáte kamaráda? Vice informací  ZDE

 

  

1. června

Chad šampionem VDH Německa 

Chad, budoucí otec našich štěňátek, na speciální výstavě získal VDH Anwartschaft, CAC a BOS. Ve zkratce, stal se VDH šampionem Německa. 

 Majitelům moc gratulujeme a moc se těšíme, až je i s celou špringří rodinou uvidíme na mezinárodní výstavě v Bruselu.

 

Obrazek

 

 

Obrazek   

 25.května 

Národní výstava v Bar le Duc (FR)

  Láska ještě jednou dokázala, že je krásný pejsek a získala hodnocení "výborná 1". A to i přes nesnesitelné horko, které se podepsalo na psech i handlerech.

 Neplánovaně se podílela i na demonstaci záchranných vodních psů, kterým hupsla do jezírka. Pobavila publikum a ukázala psím kamarádům, jaké je koupání psina.  

 

25. května

Chad šampionem Holandska

 V Holansku pes musí dosáhnout věku 27 měsíců, aby se mohl stát šampionem. Čekání bylo dlouhé. Ale předevčírem Chad oslavil limitní věk, získal res.CAC, což byl poslední krůček. Gratulujeme!!!

 Fotka: Chad s majitelkou Anniemie et a finskou rozhodčí pí.Koskelo, která oficiálně jmenovala Chada šampionem Holandska.

 

 

Obrazek

 

 

 Obrazek

 

   18. května

Národní výstava v Belfort (FR)

 Na národní výstavě (naše úplně první), Láska získala hodnocení "výborná 1" a  obdiv pana rozhodčího. Odnesla si také titul "nejlepšího mladého psa rasy". 

Velmi si vážíme dosažených výsledků, protože posudek pochází od p. ARTHUSE, bývalého předsedy Klubu Spanielu a současného předsedy  Société centale canine (ekvivalent ČMKJ).

 

 

 11. května

 Dixinka na testu poslušnosti

  Dixie se svou miloučkou povahou a výborně odvedenou práci získala CSAU a také komplimenty pana rozhodčího.

 Díky CSAU může složit zkoušky poslušnosti nebo také zažádat o licenci a praktikovat veškeré psí sporty.

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Fotografie zapůjčena CHS Magic Street©

 

 10. května

Štěňátka

 Dlouho jsme se na to připravovali, krůček po krůčku se přibližovali k cíli a dnes máme radost oznámit celému světu, že budeme mít štěňátka.

 Otcem bude šampion, do kterého jsme se zamilovala na výstave v Genk (BE). Doufám, že se bude líbit i Lásce.

 

 

1. května 

Dixinka slaví své první narozeniny

 A stává se z ní dospělý pejsek. Čeká jí psí maturita a to nejen jedna, ale hned několik. Jedna zkouška důležitější než druhá. Ale já Dixince věřím a držím jí palce.

 Samozřejmě přejeme hodně úspěchu  Darnymu, Dastymu, Dennymu, Dylanovi, Daisy, Debbie a Deyně z chovné stanice  "z Pískové Doliny".

 

Obrazek  

   

 

 

Obrazek

   20. dubna

 Den plný agility

 V rubrice "Deníček" si můžete přečíst reportáž o závodech agility, kde jsem byla bez svých čubinek (doufejme, že příští rok se budou také aktivně účastnit.... :o)

 

Fotogalerie 

 

 

  17. dubna  

Vývoj stránek

 Stránky jsou v neustálém vývoji, ve dne i v noci, podle toho, co mne zrovna napadne. Snažím se je udělat přehlednější, lepší a snážší pro návštěvníky. Ještě chybí fotogalerie a deníček, ale zato již pracujeme na jazykových verzích. Váš názor mne zajímá. Tyto stránky jsou pro Vás, neváhejte mi poslat své nápady, komentáře nebo to, co byste zde rádi našli...

 

 

Obrazek

 

  

 Obrazek  

 6. dubna

Láska je krásná a zároveň šikovná :o)

 Laska získala ocenění "výborná 1" na mezinárnodní výstavě v Colmaru (FR).

 Navíc, bez ztráty jediného bodu, barilantně složla CAESC (certifikát vrozených vloh vychovatelnosti) vydaný CNEA (Národní komise výchovy a agility). Tento test je ve Francii povinný od listopadu 2007 pro každého, do by se chtěl zúčastnit konkurzů agility.

 

 

 

31. března 2008 Počátek tvorby našich stánek.